CBC3225T100KR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
CBC3225T100KR
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 10 µH 10 % 900 mA 133 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.7 mm
Length3.2004 mm
Width2.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Composition(Kit Type)Wirewound
Height2.5 mm
PackagingReel
Depth2.7 mm
Halogen FreeHalogen Free
Lead FreeLead Free
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCUnknown
Self Resonant Frequency23 MHz
Current Rating900 mA
DC Resistance (DCR)133 mΩ
Test Frequency100 kHz
Military StandardNot
ShieldingUnshielded
Inductance10 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current900 mA
DC Current900 mA
Saturation Current900 mA
Max Saturation Current900 mA
Max Temperature Rise Current900 mA
Max Length3.4 mm
Max Width2.7 mm
Min Length3 mm
Min Width2.3 mm